Kodeks ucznia

JA, UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 STOSUJĘ WSZYSTKIE PONIŻSZE ZASADY:

1. Jestem uprzejmy i grzeczny - zawsze stosuję słowa; proszę, przepraszam, dziękuję.
  2. Nie używam słów, które ranią innych.
  3. Świadomie stosuję elementarne zasady savoir- vivru, np. wiem, że należy mówić dzień dobry wchodząc do szkoły, a do widzenia opuszczając ją.
  4. Skoro szanuję siebie, umiem uszanować inne osoby - zarówno dorosłe; nauczycieli, pracowników szkoły, jak i wszystkich swoich rówieśników.
  5. Zawsze chodzę w szkole w  zmiennym obuwiu, ponieważ szanuję pracę innych.
  6. Jestem dyskretny, zachowuję powierzoną mi tajemnicę.
  7. Toleruję religię inną, niż moja.
  8. Wyśmiewanie się z innych, krytykowanie i przezywanie jest złe, dlatego tego nie robię.
  9. Jestem solidarny- pomagam potrzebującym mojej pomocy, często młodszym i słabszym.
  10. Wiem,że na uroczystościach szkolnych i poza szkolnych obowiązuje mnie strój galowy.
  11. Na zaczepkę słowną, bądź fizyczną - reaguję słowami „ Nie lubię, jak mi dokuczasz „
  12. Sam nie zaczepiam nikogo- wiem jakie mogą być tego konsekwencje.
  13. Wiem, że nie mam prawa naruszać granic innej osoby, tak samo jak zabierać jej jakiejkolwiek rzeczy.
  14. Reaguję na chamstwo i wulgarne zachowanie - zawiadamiam osobę dorosłą.
  15. Wszyscy pracownicy szkoły dbają o moje bezpieczeństwo, dlatego bez pozwolenia nie opuszczam terenu szkoły.
  16. Lubię przebywać w ładnych i czystych pomieszczeniach : dbam o sprzęt i wystrój szkoły.
  17. Staram się przestrzegać regulaminów obowiązujących w szkole, one przygotowują mnie do przestrzegania prawa i uczą życia w praworządnym kraju.
  18. Mam prawo do własnego zdania. Biorę odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Ponoszę ich pełną konsekwencje.
  19. Uśmiecham się często- to naprawdę poprawia nastrój.

WYPRAWKA SZKOLNA

E-PODRĘCZNIKI

2010/2011

Kodeks ucznia » Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu

Kodeks ucznia

JA, UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 STOSUJĘ WSZYSTKIE PONIŻSZE ZASADY:

2. Nie używam słów, które ranią innych.
  5. Zawsze chodzę w szkole w  zmiennym obuwiu, ponieważ szanuję pracę innych.
  6. Jestem dyskretny, zachowuję powierzoną mi tajemnicę.
  7. Toleruję religię inną, niż moja.
  12. Sam nie zaczepiam nikogo- wiem jakie mogą być tego konsekwencje.
  14. Reaguję na chamstwo i wulgarne zachowanie - zawiadamiam osobę dorosłą.
  19. Uśmiecham się często- to naprawdę poprawia nastrój.

RODZICE KLAS PIERWSZYCH

STYPENDIUM