11 LISTOPADA coroczne Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w naszej Ojczyźnie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918.

Podczas tego wyjątkowego święta społeczność szkolna z wielkim uznaniem i dumą pogratulowała oraz nagrodziła długimi, gromkimi brawami naszych

Wicemistrzów Sosnowca, prowadzonych przez trenera Adriana Zbroję. Zawodnicy zaszczytny tytuł wywalczyli na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej,

kwalifikując się tym samym do rozgrywek rejonowych. Odwołując się do symboli narodowych, Orła Białego, biało-czerwonych barw i „Mazurka Dąbrowskiego”,

ukazaliśmy co znaczy kochać i rozumieć wolność, jak ważne są marzenia i ich realizacja, nasz rozwój, wykształcenie, wzajemny szacunek, zaufanie i współpraca.

"Kiedyś Rosja, Austria i Prusy na Polskę mieli chytre zakusy. Niestety w końcu im się udało i zagrabili Polskę całą.

Przez długie 123 lata nie było nas na mapie świata i jak to czasem mówią dorośli wtedy nie było niepodległości. Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno.

Każde dziecko dziś woła: to polski dom, polska szkoła".