TYTUŁ "AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY UCZEŃ”

ORZYMUJE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do w ogólnopolskiego konkursu "Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń”,

organizowanego przez studium prawa europejskiego w  Warszawie.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego trybu życia.

Przystępując do konkursu przyjęliśmy na siebie obowiązek wykonania dziesięciu wyznaczonych zadań,

związanych z promocją zdrowego odżywiania oraz  aktywności fizycznej.

W ramach konkursu w klasach odbyły się liczne pogadanki na w/w tematy, sondaże, debaty, konserwatoria, konkursy plastyczne i literackie,

zostały także przeprowadzone spotkania z ciekawymi ludźmi, promującymi zdrowy tryb życia.

W realizację zadań włączyła się także dyrekcja szkoły oraz wszyscy nauczyciele.

Na szczególne podkreślenie zasługuje duże zaangażowanie wielu uczniów oraz rodziców, którzy  mobilizowali i wspierali wysiłek  dzieci.

Po ocenie dokumentacji przebiegu konkursu jury w Warszawie przyznało naszej szkole tytuł "Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń".