W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie wzięli udział w lekkoatletycznej zabawie. ETS jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu

promowanie sportu i aktywności fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny)

ma zachęcać do aktywnego stylu życia. Piąta edycja programu przypadająca w tym roku ma wyjątkowy charakter.

Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku.

Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi –

niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznej uczestników. Każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy.

W naszej szkole zajęcia przeprowadziła Pani Małgorzata Górecka – trener lekkoatletyki i wicedyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Sosnowcu.

Serdecznie dziękujemy za sportowe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Klasa 3a na zajęciach w bibliotece