Urodziny Andersena

Zastanawialiście się kiedyś, jak urodziny świętują baśniopisarze?

Czy wśród zaproszonych gości znajdują się królowie, wróżki, dzielni rycerze i mówiące ludzkim głosem zwierzęta???

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego patronem jest duński bajkopisarz Hans Christian Andersen.

Stworzone przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Dla  uczczenia rocznicy urodzin pisarza w świetlicy szkolnej zorganizowano zajęcia edukacyjne z Panią Beatą Bujak – kierownikiem MBP w Sosnowcu,

w których uczestniczyli uczniowie z klas II i III. Baśnie Andersena  znają dzieci od Afryki po Alaskę, lecz osoba autora pozostaje dla wielu tajemnicą.

Podczas spotkania Świetliki poznały ciekawostki dotyczące życia Andersena, które miały wpływ na rozwój jego twórczości.

Bardzo chętni euczestniczyły także w przygotowanych zabawach edukacyjnych, podczas których mogły popisać się własną wiedzą na temat wybranych baśni Andersena.