19.12.2014

Biała Wigilia stanęła na progu o cichej wieczornej godzinie...

Równo o 14.30 rozpoczęto Wieczornicę Jasełkową w Naszej Szkole.

W imieniu Szanownych Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców sosnowieckich szkół, którzy byli honorowym

Gospodarzem „Wieczornicy Jasełkowej” oraz podsumowania akcji „Dziesiątka” buduje!

Małgorzata Wierzbicka powitała Dostojnych Gości: Jego Ekscelencję Grzegorza Kaszaka Księdza Biskupa Diecezji Sosnowieckiej,

Iwonę Szumilas-Kasińską – Doradcę Prezydenta ds. Oświaty, Wilhelma Zycha, Wojciecha Nitwinko – Wiceprzewodniczących Rady Miasta

Księdza Michała Bordę Dyrektora Wydziału Katechetycznego, Księdza Kanonika Jana Gaika Proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP, Ewę Szotę – Radną Miasta Sosnowca,

Stefana Wojnowskiego – Radnego Miasta Sosnowca, Janusza Kubickiego – Radnego Miasta Sosnowca, Annę Zakrzewską-Zamorę – Radną Wojkowic,

Iwonę Załucką – Prezesa Oddziału ZNP w Sosnowcu, Małgorzatę Pochopień – Przewodniczącą NZZS „Solidarność”,

Reprezentantów Pana Witolda Klepacza – Posła na Sejm RP, Przedstawicieli Mediów i Sponsorów.

To dzięki sosnowieckim szkołom - dodała prowadząca uroczystość Dyrektor Szkoły Małgorzata Wierzbicka -  cichy, biały, jak skrzydła aniołów,

opłatek przemienia się dzisiaj, w piękne dzieło budowania tego, co dla każdego człowieka jest ważne.

1 grudnia na Wydziale Katechetycznym połączył nas wspólny cel pomocy Katedrze.

Kwestowaniu towarzyszyły liczne akcje edukacyjne – apele, wycieczki, pogadanki, dotyczące wielkiego znaczenia zabytków i naszej wspólnej odpowiedzialności za nie.

Najpiękniejsze jednak były emocje życzliwości i empatii, które nie skończą się tu, dzisiaj podsumowaniem akcji.

Kolejna bowiem wspaniała postawa sosnowieckiej oświaty pokazała, jak wielkie serce drzemie w mózgu każdego społeczeństwa.

W imieniu własnym i wszystkich naszych Patronów – dziękujemy Państwu, że jesteście, jesteście zawsze wtedy, gdy inni potrzebują pomocy!

Kochani życzymy wam, pięknego świętowania Bożego Narodzenia przy białym wigilijnym stole, z kolędą i opłatkiem łamanym dłonią najbliższych, ukochanych osób.

Życzymy, aby to dobro, którym obdarzacie innych powracało ze zdwojoną siłą. Dziękujemy!

W czasie Finału akcji „Dziesiątka buduje” wręczono symboliczny czek

na zebraną kwotę 10 166,10 zł, Księdzu kanonikowi Janowi Gaikowi – proboszczowi Katedry.

Wszystkie zebrane środki zostają przeznaczone na odbudowę polichromii.

Oprócz uroczystego wręczenia czeku, podziękowań dla Partnerów – sosnowieckich szkół,

Sympatyków i Patronów całej akcji, uczniowie przygotowali Jasełka bożonarodzeniowe.

Zapraszamy do fotorelacji.