Wbiegnij w wiosnę po węgiersku”

Z okazji 10 – lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Sosnowcem a węgierskim miastem Komarom,

w dniu 20 marca na sosnowieckich Stawikach odbyło się polsko-węgierskie powitanie wiosny.

Główną atrakcją imprezy był Miejski Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i Burmistrza Komarom.

W ramach biegu przeprowadzono zawody w dwóch kategoriach wiekowych: dla dorosłych na dystansie 2 km oraz dzieci na dystansie 200 m i 100 m.

Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa zawodników , którzy w swojej kategorii wiekowej dali z siebie wszystko, spisując się znakomicie!

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Nie zabrakło także innych atrakcji.

Były porady dla biegaczy, degustacja potraw kuchni polskiej i węgierskiej, atrakcje dla najmłodszych a mianowicie malowanie buzi, wata cukrowa,

zabawy z balonami jak również pokaz udzielenia pierwszej pomocy.