Budujemy razem z Biskupem Sosnowieckim.

Wielkim zaszczytem dla naszej akcji, jest to, iż nasze działania wspiera jako Patron Honorowy Biskup Diecezjalny – ksiądz dr Grzegorz Kaszak. Jego Ekscelencja Biskup ks. Grzegorz Kaszak wspomaga nas dobrym słowem oraz modlitwą.

Tą akcją chcemy zwrócić uwagę środowiska szkolnego na jedność w walce  o odbudowę cennego zabytku. Jak mówi w komunikacie do wiernych ksiądz Biskup:

- Katedra sosnowiecka to nie tylko matka wszystkich kościołów naszej diecezji, ale to także perła dziedzictwa narodowego.

- My, jako ludzie oświaty, musimy nie tylko uczyć młode pokolenie wrażliwości i miłości na drugiego człowieka, ale również wrażliwości na  całe nasze otoczenie. W tym na zabytki, o które powinniśmy dbać – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

Już od 1 grudnia rozpoczniemy akcję międzyszkolnej zbiórki funduszy. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na ratowanie Katedry oraz jej polichromii.  Zapraszamy do udziału w akcji wraz z Jego Ekscelencją księdzem Biskupem dr Grzegorzem Kaszakiem.