Transmisja internetowa  spektaklu Calineczka- Reaktywacja

Teatr Dzieci Zagłębia  przygotował  transmisję internetową  spektaklu Calineczka-Reaktywacja.

Prezentacja w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół odbyła się 13 maja o godzinie 10.30 i trwała do godziny 11.30.

Nasza szkoła skorzystała z  możliwości  uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

Uczniowie z klas drugich oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zgromadzeni w salach 27 i 28 z zaciekawieniem podziwiali to,

co działo się na scenie teatru im. Dormana w Będzinie.

W tym  przedstawieniu Calineczka nie była miniaturową osóbką, nie spała w skorupie orzecha i nie pływała w talerzu.

Była zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców.

Ucieczka do bajki wydawała jej się najlepszym wyjściem. Okazało się jednak, że życie w ułudzie nie jest takie proste jakby się wydawało.

Nawet w świecie, który powinien być wedle naszych wyobrażeń idealny, wdziera się obłuda i zwykła zawiść.

Tak jak w życiu jest tam też miejsce na proste i prawdziwe odruchy. Na miłość, czytanie bajek, przebywanie we wzajemnym towarzystwie i czerpanie z tego przyjemności.

Bajki bardzo często są jak narkotyk, można się w nim zatracić, zagubić i jeśli w porę się nie zorientujemy,

że to tylko bajka, niewidzialna brama może się zamknąć, możemy nie wrócić z tego nierealnego świata.