Sosnowieckie obchody Dnia Edukacji Narodowej

16 października 2017 r. w Sali Koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

podczas której zostały wręczone sosnowieckim nauczycielom nagrody: Prezydenta Miasta Sosnowca, Śląskiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej

oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

W czasie uroczystości przekazano podziękowania dla 33 dyrektorów szkół, których uczniowie tworzą Międzyszkolny Chór Jubileuszowy przy Wydziale Katechetycznym.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczyć w bardzo interesującym widowisku artystycznym opartym na piosenkach

pochodzącego z Sosnowca poety i autora tekstów piosenek – Jacka Cygana.

Utwory zagłębiowskiego barda wykonane zostały przez sosnowieckich nauczycieli.

W uroczystości uczestniczyli m. in.: wiceprezydent Sosnowca – Zbigniew Byszewski, Biskup Diecezji Sosnowieckiej – Grzegorz Kaszak,

przedstawiciele sosnowieckiej Delegatury Kuratorium Oświaty, sosnowieckiej Rady Miejskiej oraz związków zawodowych.

Jedną z osób, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Sosnowca, była nauczycielka języka polskiego i j. angielskiego naszej szkoły – dr Dorota Bajer.

Pomysłodawczynią oraz koordynatorką miejskiej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej była dyrektor SP nr 10 w Sosnowcu – pani Małgorzata Wierzbicka.

http://www.sosnowiec.pl/…/k1,224,dzien_edukacji_narodowej_…/ - zdjęcia z wydarzenia.