Z OKAZJI DNIA DZIECKA, 04.06.2013, WOLONTARIUSZE ZE STOWARZYSZENIA WIOSNA

ZORGANIZOWALI POKAZ MODY GWIAZD AKADEMII PRZYSZŁOŚCI SP nr 10 w Sosnowcu.

Oto relacja jednej z wolontariuszek:

Organizacja Dnia dziecka była dla nas wielkim przedsięwzięciem.

Jednak dzięki zaangażowaniu tutorów udało nam się przeprowadzić świetny pokaz mody, której gwiazdami byli nasi podopieczni.

Pokaz składał się z dwóch wejść – jedno z nich było w strojach specjalnie wypożyczonych na tę okazję.

Dzieciaki miały do wyboru wiele możliwości poczynając od księżniczek, rycerzy, żołnierzy kończąc na strażakach i wielu, wielu innych.

Na drugie wejściu dzieciaki musiały dodatkowo zaprezentować wykonane przez siebie nakrycia głowy.

Oczywiście i w tej kategorii dały upust swojej fantazji. Oczywiście cały pokaz bacznym okiem obserwowało jury, które debatowało nad nagrodami dla naszych podopiecznych.

Wszyscy zostali nagrodzeni za swój wysiłek i pomysłowość. Wśród nagrodzonych były takie osoby jak gwiazda fotoreporterów, ulubieniec publiczności, miss czy mister pokazu.

W międzyczasie nasz prowadzący Tomasz Karmel (znany również jako Paweł Gierczak) prowadził konkursy dla widowni

– mogę śmiało powiedzieć, że nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

Na naszym pokazie zjawili się również fotoreporterzy, dziennikarze z telewizji , którzy na żywo transmitowali nasz pokaz.

Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Każdy z nich starannie przygotowywał się za kulisami by jak najlepiej zaprezentować się przed jury oraz publicznością.

Po pokazie przyszedł czas na bankiet  - oczywiście ulubioną część naszych podopiecznych J

Kiedy stały zostały puste mogliśmy w spokoju posprzątać oraz złożyć podziękowania naszemu Koordynatorowi Szkolnemu

– Pani Małgorzacie Kubickiej - za trud jaki wkłada w swoją pracę.

Pokaz dla dzieciaków okazał się strzałem w samą dziesiątkę!