Ruszyliśmy na pomoc Katedrze!

Trzy... Dwa... Jeden... I start! - Choć mróz na dworze, to u nas gorąco!! Czemu spytacie?

Właśnie dziś, 1 grudnia na Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbyło się w przyjaznej  atmosferze spotkanie

w ramach inauguracji akcji międzyszkolnej „Dziesiątka” buduje!

Dyrektorzy i Koordynatorzy z sosnowieckich szkół po uroczystym powitaniu mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną „Katedra przed i po pożarze”. Przywołana została także jej bogata historia oraz wyjątkowe znaczenie w kontekście dziedzictwa narodowego. Wszystko to stanowi istotny fundament dla specjalnych lekcji i pogadanek z uczniami w ramach naszej akcji. Następnie zostały omówione szczegóły akcji, terminy oraz płaszczyzny międzyszkolnej współpracy, to znaczy sposoby promowania działań poszczególnych szkół, możliwości i wsparcie organizacyjne.  Bardzo miłym gestem jest to, iż niektóre szkoły rozpoczęły już promocję pomocy sosnowieckiej Katedrze. Do każdej ze szkół zostały przekazane plakaty, List otwarty Jego Eminencji ks. dr. Grzegorza Kaszaka Biskupa Sosnowieckiego oraz puszki ufundowane przez Patrona Specjalnego. Bardzo ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest aspekt wychowawczy, to znaczy: ukierunkowanie młodego pokolenia na wrażliwość i szacunek wobec zabytków, pereł architektonicznych, spuścizny poprzednich pokoleń. Zachęcamy zatem do pogadanek, konkursów, a przede wszystkim mądrej refleksji połączonej z pięknym odruchem serc.

Wspaniałe jest to, że tak wielu dyrektorów w sposób bardzo spontaniczny i życzliwy wsparło nasze wspólne dzieło!

Dziękujemy!

Dziś rozpoczęta akcja potrwa w partnerskich szkołach od 2 do 15 grudnia Zatem działajmy i rozpalmy serca!

Spotkaniu towarzyszyli patroni medialni „Niedziela Tygodnik Katolicki” oraz „Wiadomości Zagłębia”.

Już wcześniej  akcję nagłośnił „Dziennik Zachodni” oraz „Polska The Times – Dziennik Polska”.

Dziękujemy za zdjęcia naszemu patronowi Medialnemu - Tygodnikowi Katolickiemu - "Niedziela". Autorem zdjęć jest: Piotr Lorenc