„Trzymam formę -  jem kolorowo i zdrowo”

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia.

Powinniśmy pamiętać, że to właśnie ono dostarcza nam energii na cały dzień.

Śniadanie nie musi być nudne, dlatego dnia 4 października w klasie III A zorganizowano Dzień Zdrowego Śniadania

w ramach programu „Trzymaj formę”.

Najpierw uczniowie przygotowali przyniesione z domu pełnowartościowe produkty,

następnie samodzielnie przygotowali „wesołe kanapki” z warzywami, które wyglądały pięknie i apetycznie.

Pod koniec zajęć w klasie unosiły się wspaniałe zapachy, a uczniowie z apetytem spożywali przygotowane przez siebie śniadanie.

Natomiast w dniu 2 października uczniowie klasy III a w ramach akcji „Trzymaj formę”

zamienili się w kucharzy i samodzielnie wykonali sałatkę jarzynową.

Sałatka się udała i co najważniejsze smakowała:), a dzieci odczuwały dumę i zadowolenie z dobrze wykonanej pracy.

Celem ww zajęć warsztatowych było zwiększenie  świadomości wśród uczniów na temat zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie.

Ponadto uczniowie mieli okazję do zaprezentowania własnych pomysłów kulinarnych.