GRA MIEJSKA

Nasza drużyna harcerska wraz z gromadą zuchową Muminki 17 maja wzięła udział w grze miejskiej - Szlakiem sosnowieckich pałaców.

Organizatorem tej gry dla wszystkich drużyn i gromad  był  sosnowiecki hufiec.

Celem tej imprezy było; poznanie najważniejszych zabytków Sosnowca i historii własnego regionu,

dostrzeganie specyfiki kulturowej, historycznej i przyrodniczej oraz rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością regionalną.

Wyruszyliśmy ze szkoły z opracowanym pierwszym zadaniem - planem marszu, który uwzględniał wytyczne organizatora i naszą pomysłowość.

Mieliśmy do odwiedzenia 3 pałace i 1 zamek.

Na każdym stanowisku meldowaliśmy nasze przybycie, zwiedzaliśmy te obiekty,

poznawaliśmy ich przeszłości i teraźniejszość oraz wykonywaliśmy różne zadania.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Pałacu Dietla mieszczącego się najbliżej naszej szkoły.

Tutaj  rozpoznaliśmy obiekt ułożony z puzzli - Pałac Schoena i wysłuchaliśmy gawędy o rodzinie Dietlów.

Następnie przemaszerowaliśmy na ulicę Chemiczną, gdzie zwiedziliśmy Pałac Schoena oraz obejrzeliśmy czasowe i stałe wystawy.

Po wykonaniu zadania przeszliśmy do Zameczku Sieleckiego.

Tutaj też mieliśmy okazję poznać bliżej ten obiekt, a swoją zdobytą wiedzę sprawdzić podczas quizu.

Po krótkim odpoczynku i pląsach udaliśmy się do Pałacu Schoena przy ul. 1Maja, gdzie od kilkudziesięciu lat ma swoją siedzibę Sąd Rejonowy.

Po wykonaniu kolejnego zadania obejrzeliśmy prezentację o historii tego obiektu oraz zwiedziliśmy kilka sal.

Zmęczeni i pełni wrażeń dotarliśmy do ostatniego stanowiska  - Parku Sieleckiego, gdzie powitały nas władze hufca i ugościły harcerską grochówką .

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i pozdrawiamy z harcerskim – czuj, czuj, czuwaj!