HALLOWEEN

Tak się bawiły duszki, czarownice, dynie, diabły i inne stworki podczas tegorocznej zabawy Halloween w klasie II A…

Ostatni dzień   października upłynął w  klasie II A pod znakiem Halloween

Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem w innych krajach na całym świecie.

Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skrótem od All HallowsEve, co oznacza Wigilia Wszystkich Świętych.

Halloween ma swoje początki ponad 2 tysiące lat temu i wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain.

Irlandczycy wierzyli, że podczas Samhain zaciera się granica między światem ludzi żyjących a zaświatami, z których tego dnia mogą wydostać się duchy, zarówno dobre, jak i złe.

Aby przepędzić nieproszonych gości, przebierano się w mrożące krew w żyłach stroje, zakładano straszne maski i palono ogniska.

Współcześnie dzieciom zwyczaj ten kojarzy się z dobrą  zabawą  i słodyczami, toteż w dniu zabawy z okazji Halloween,

w naszej klasie pojawiły się duchy, wiedźmy, wampiry, strzygi i wiele innych cudacznych „stworzeń”.

Po wspólnych tańcach, przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najzabawniejsze przebranie.

Stroje były bardzo pomysłowe, wybór najlepszego stroju okazał się nie lada  wyzwaniem, ostatecznie pierwsze miejsce zajęli Nadia Kulińska i Jaś Bilik.

Dużo emocji  wywołały też konkursy,  podczas których dzieci musiały wykazać się pomysłowością  i zręcznością.