„Dziesiątka buduje” –  co, kiedy i gdzie, czyli harmonogram akcji

Już niebawem ruszamy w świat, a konkretniej w Sosnowiec, by rozszerzyć nasze działo pomocy Katedrze.

Jeśli chcesz wiedzieć co robimy uważnie zapoznaj się z harmonogramem akcji!

Kiedy startujemy? Już 1 grudnia 2014 roku w samo południe odbędzie się uroczysta inauguracja na Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. W czasie inauguracji przedstawimy wszystkim przybyłym cele akcji, opowiemy o Katedrze, a także rozdamy wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia akcji w szkołach. Potem do 15 grudnia będziemy zbierać razem fundusze do specjalnych puszek. Ale to nie wszystko – we wszystkich szkołach razem będziemy uczyć dzieci i młodzież czym są zabytki i dlaczego są dla nas takie ważne. W dniach 16-17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 będziemy przyjmować koordynatorów poszczególnych szkół z puszkami i zebranymi funduszami. Zaś 18 grudnia 2014 roku będzie... wielkie liczenie, czyli uroczyste otwarcie przekazanych puszek oraz komisyjne przeliczenie zebranych funduszy. W skład komisji liczącej wchodzą przedstawiciele: Organizatora, Wydziału Katechetycznego, Urzędu Miasta Sosnowca. Wielki finał naszej akcji oraz uroczyste przekazanie zebranych funduszy odbędzie się w czasie uroczystej „Wieczernicy Jasełkowej”  w dniu 19 grudnia 2014 roku o godzinie 14.30!  W czasie finału pośród zaproszonych Gości będzie można spotkać między innymi: Biskupa Sosnowieckiego, Proboszcza Katedry, Dyrektora Wydziału Katechetycznego, Prezydenta Miasta Sosnowiec oraz przedstawicieli Władz Świeckich.

Zapraszamy!