Konkurs historyczny

Dnia 30 marca w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Historyczny ,,Polska Piastów''.

Celem konkursu było wyłonienie uczniów, którzy wykażą się najszerszą wiedzą na temat pierwszej polskiej dynastii.

Do II etapu przeszli uczniowie: I miejsce - Anna Szpunar , II miejsce - Katarzyna Kubica, III miejsce - Marcin Wolski i  Maksymilian Pusztuk.

Dnia 6 kwietnia w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego ,,Dzieje narodu i państwa polskiego.

Polska w czasach Piastów 960-1370''.

Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna w składzie: Anna Szpunar, Katarzyna Kubica, Marcin Wolski, która zajęła IV miejsce.

Gratulujemy naszym reprezentantom wiedzy!

Rok 2016 jest szczególny dla Polski, gdyż  będziemy obchodzić 1050 rocznicę przyjęcia Chrztu przez władcę Polan Mieszka I,

który dołączył do grona chrześcijańskich władców europejskich.14 kwietnia 966 roku za sprawą chrystianizacji z wielu plemion zrodził się Naród Polski.