DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu realizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową

w ramach programu Komisji Europejskiej "Safer Internet".

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - miało za zadanie pokazać młodym ludziom,

że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie.

Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci,

czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości.

W naszej szkole w miesiącu lutym , podjęto szereg inicjatyw, które miały na celu uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z Internetu,

m.in.: pogadanki w ramach lekcji wychowawczych dotyczących zagrożeń, jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z sieci oraz sposobów ich eliminacji, zakończone ankietą dla ucznia; plakaty o tej tematyce wykonane na lekcjach informatyki; konkurs na prezentację  multimedialną; zorganizowanie apelu podsumowującego akcję Bezpieczny Internet.

Pamiętaj !!!

że obok wszelkich niepodważalnych zalet Internetu, wiążą się z nim również poważne zagrożenia.

Nie wszyscy w sieci są dobrzy,  pozornie serdeczny znajomy z sieci upominający się o zdjęcia lub spotkanie, może okazać się niebezpiecznym przestępcą.

Program Dziecko w Sieci został zainicjowany w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje

Od stycznia 2005 roku program realizowany jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet, jako kompleksowy projekt na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

W latach 2005-2006 jego współorganizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

Od lutego 2005 r. w ramach programu Dziecko w Sieci realizowany jest projekt edukacyjny dla dzieci Sieciaki.pl