W czwartek, 28.03 2013r. wolontariuszki ze Stowarzyszenia WIOSNA

zorganizowały dla swoich podopiecznych z naszej szkoły  WARSZTATY ZDOBIENIA JAJEK

Oto relacja jednej wolontariuszek

Dzięki inicjatywie jednej z naszych tutorekDance mogliśmy się wspólnie spotkać w przedświąteczny czwartek i podszkolić w ozdabianiu jajek.

Grono osób, które zjawiło się na spotkaniu było dosyć liczne. Na samym początku rozmawialiśmy o tym jak zdobione są jajka u nas w domach.

Jak się okazało nasze sposoby były proste i co by nie mówić mało oryginalne.

Danka wraz z Basią przygotowały takie propozycje zdobienia jajek o których wielu z nas nawet nie wiedziało.

Kiedy byliśmy już świetnie przygotowani od strony teoretycznej przyszedł czas na praktykę. D

zieci zostały podzielone na dwie grupy, jedna z nich oklejała jajka wełną, natomiast druga grupa malowała farbami akrylowymi.

Oczywiście tutorki również dały się zaciągnąć do zabawy i bawiły się równie dobrze jak ich podopieczni.

Potem już każdy ozdabiał swoje pisanki według uznania. Inwencja twórcza dzieciaków zaskakiwała wszystkich.

Powstały wyjątkowo urodziwe jajka. Potem przyszedł czas na farbowanie i malowanie tak przygotowanych jajek kredkami świecowymi,

które po ponownym zanurzeniu w barwniku mają kolorowe wzorki pozostałe po kredkach.

Uczniowie początkowo nie mogli uwierzyć, że coś im z takiej techniki wyjdzie.

Jednak ku ich radości eksperyment się udał J Dzieciaki po jakimś czasie były już tak głodne,

że mimo próśb jajka które wcześniej ozdobili zostały zjedzone z wielkim apetytem.

Na sam koniec dzieci ozdabiały jajka z tektury, które również prezentowały się znakomicie.

Po wszystkich przewidzianych eksperymentach przeszedł czas na sprzątanie, w którym chętnie wzięły udział również dzieci.

Nasze efekty pracy zostały uwieńczone w postaci zdjęć, a potem każde dziecko zabrało swoją pisankę lub pisanki do domu.

Oczywiście wszystkie były cudowne oraz pełne kolorów.

Były nawet pisanki wojownicy J Jak widać naszym dzieciakom nie można odmówić wyobraźni.