KONKURS JĘZYKOWY

ENGLISH IS EASY

Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w konkursie miejskim z języka angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Sosnowcu.

Poziom trudności konkursu odpowiadał zagadnieniom programowo związanym z materiałem analizowanym w klasach I-III szkoły podstawowej.

Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów nauką języka angielskiego oraz zachęcenie do rozwijania swoich umiejętności językowych,

poszerzania zasobów wiedzy, oswojenie uczniów z pisemną formą konkursów i sprawdzianów językowych, a także podniesienie samooceny uczniów.

Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 3 uczestników, dlatego uczniowie klas III, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie,

przeszli wstępną selekcję na terenie naszej szkoły, pisząc test składający się z zadań otwartych oraz zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Na tej podstawie zostali wyłonieni reprezentanci szkoły, tj.:

Kinga Gancarz z klasy IIIa, Julia Pełka z klasy IIIa oraz Natalia Paryż z klasy IIIc, którzy zostali zgłoszeni do udziału w konkursie.

W dniu konkursu prace uczestników zostały ocenione przez komisję na podstawie uzyskanych wyników punktowych. Nasza uczennica z klasy IIIa, Julia Pełka,

wykazując szeroką wiedzę z zakresu języka angielskiego w młodszych klasach szkoły podstawowej na terenie miasta Sosnowiec,

uzyskała największą ilość punktów i tym samym wygrała konkurs.

Julii oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.