Kwesta na Katedrę

sosnowiec-40164-419

Nasza szkoła przystępuje do akcji

Dziesiątka Buduje.

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej Nr 22 im. Agaty Mróz deklaruje swój udział w akcji Dziesiątka Buduje. W myśl zasady-razem możemy więcej- uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice przyłączą się do ratowania sosnowieckiej katedry, która wymaga remontu po październikowym pożarze. Uczniowie na lekcjach poznają historię świątyni, która jest perłą dziedzictwa narodowego i będą rozmawiać o odpowiedzialności społecznej za skarby kultury.

Samorząd Uczniowski od 8 do 17 grudnia przeprowadzi zbiórkę dobrowolnych składek pieniężnych na ratowanie naszej zabytkowej katedry. Jedno z pudełek przeznaczonych do kwestowania pozostawiamy dla Rodziców i Przyjaciół Szkoły na konsoli przy głównym wejściu. Będziemy wdzięczni za każdy grosz, który stanowi dar serca ofiarodawców i przyczyni się do zwiększenia środków na odbudowę zniszczonej świątyni.

Bożena Lysko

Możliwość komentowania jest wyłączona.