MARSZ JEDNEGO PROCENTA

W ramach akcji „Zostaw 1% w Sosnowcu” 23 marca ulicami miasta przemaszerowali przedstawiciele sosnowieckich organizacji pozarządowych.

Celem akcji było zachęcenie mieszkańców do wspierania lokalnych stowarzyszeń poprzez przekazanie 1 % podatku na ich statutową działalność.

Uczniowie naszej szkoły i harcerze drużyny Płomień reprezentowali Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła

apelując o przekazanie  1% podatku na budowę hospicjum stacjonarnego.

Hospicjum sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi, głównie na chorobę nowotworową,

wobec których zakończone jest leczenie przyczynowe.

Opieka lekarsko - pielęgniarską, psychologiczna, rehabilitacyjna oraz duchową sprawowana jest w domu pacjenta i obejmuje również jego rodzinę,

a zwłaszcza dzieci, które najbardziej cierpią kiedy bliska osoba choruje lub odchodzi.