KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

W czwartek 13 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas szóstych.

Organizatorami konkursu były panie: mgr Beata Wawro i mgr Anna Kamińska. Celem konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych
  • kształtowanie umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie

Kilka dni przed konkursem, przedstawiciele wszystkich klas szóstych mieli przekazać organizatorom,

zespołowo wykonany plakat o tematyce świąteczno-barbórkowej,

nawiązującej do powiedzenia :"matematyka z przyrodą za pan brat"- zgodnie z hasłem przewodnim imprezy.

Podczas konkursu po trzech przedstawicieli z każdej szóstej klasy wzmagało się z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi.

Gdy drużyny były pochłonięte rozwiązywaniem zadań padały pytania do widzów z poszczególnych klas VI.

Uczniowie którzy udzielali dobrych odpowiedzi byli nagradzani słodyczami.
Ostatecznie jury (w składzie: pani mgr Małgorzata Kubicka i pani mgr Dorota Bajer) ogłosiło,

że zwycięzcami konkursu są uczniowie klasy VI c, drugie miejsce zdobyła klasa VI b a trzecie VI a.
 W drugiej części konkursu uczniowie zwycięskiej klasy VI c w składzie: Oliwia Durzyńska, Natalia Wróbel i Kacper Laprus

walczyli o zwycięstwo indywidualne w konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Durzyńska, drugie miejsce Kacper Laprus, a trzecie Natalia Wróbel.

GRATULUJEMY!