We wtorek, 14 grudnia 2010 w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy dla uczniów klas szóstych.

Organizatorami konkursu były panie: mgr Beata Wawro, mgr Barbara Gazy  oraz mgr Anna Kamińska.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor mgr Małgorzata Wierzbicka oraz pani Wicedyrektor mgr Halina Krawczyk.

Kilka dni przed konkursem, każda klasa miała przekazać organizatorom,  zespołowo wykonany plakat o  tematyce „świąteczno – barbórkowej”,

nawiązującej do powiedzenia: „matematyka z przyrodą za pan brat” – zgodnie z hasłem przewodnim imprezy.

Na konkursie , z każdej szóstej klasy,  po trzech przedstawicieli wzmagało się z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi.

Gdy drużyny były pochłonięte rozwiązywaniem zadań, padały pytania do widzów z poszczególnych klas VI.

Uczniowie, którzy udzielali  dobrych odpowiedzi byli  nagradzani  słodyczami.

Ostatecznie jury w składzie pani  Dyrektor Małgorzata Wierzbicka  oraz pani Wicedyrektor  Halina Krawczyk

ogłosiło, że  zwycięzcami konkursu są uczniowie klasy VI b, zaś przedstawiciele klasy VI a i VI c zdobyli po tyle samo punktów.

W drugiej część konkursu uczniowie zwycięskiej klasy VI b w składzie:

Michał Kwiecień, Szymon Maroszek oraz Mateusz Kopytowski walczyli o zwycięstwo indywidualne w konkursie.

Zwycięzcą został Michał Kwiecień, II miejsce zdobył Szymon Maroszek, a III Mateusz Kopytowski.

GRATULUJEMY!!!