Spotkanie w Mediatece

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Historycznego i Drużyny Harcerskiej wzięli udział w spotkaniu miłośników historii Zagłębia.

Pan Stanisław Lis oraz p.Wiktor Nogajczyk przybliżyli nam działalność konspiracyjną Związku Orła Białego i Armii Krajowej, także na terenie Sosnowca.

Szkoła Podstawowa nr 10 przyjęła imię Orła Białego,który zawsze był najważniejszym symbolem Polski od czasów piastowskich.

Związek był organizacją liczną i prężnie działającą w Zagłębiu Dąbrowskim, o czym należy pamiętać

i przekazywać wiedzę historyczną na ten temat kolejnym młodym pokoleniom Polaków.

Honorowym gościem był mjr. mgr inż. Zdzisław Mierzejewski, który jak zawsze urzekł wszystkich wiedzą historyczną opowiadając dzieje swojej rodziny.

Czasy drugiej wojny światowej to czasy ponure,  żyło się w nich ciężko, ale Polacy zawsze potrafili sobie radzić w każdej sytuacji walcząc o wolną Ojczyznę.