MSZA ŚWIĘTA

Pierwszy września w naszym kraju tradycyjnie łączy pamięć o rocznicy wybuchu II wojny światowej z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Odprawiając w sosnowieckim kościele św. Tomasza Mszę św. dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich oraz SP nr 10 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak
przypomniał uczniom o tragicznych wydarzeniach sprzed 76 lat.

"Trzeba wspominać, aby już nigdy, nie tylko w naszej ojczyźnie, ale na całym świecie, nie miały miejsca te tragiczne wydarzenia" - mówił Ksiądz Biskup.

W kazaniu wyrażał podziw dla obrońców ojczyzny, ale także organizatorów państwa podziemnego, szczególnie nauczycieli i uczniów
organizujących tajne komplety, z których korzystało 100 tys. dzieci. "Wy macie możliwość rozwoju naukowego i duchowego - to ogromna szansa, która
się nie powtórzy. Dzięki temu zmierzacie do pełni człowieczeństwa" - podkreślał ordynariusz sosnowiecki przypominając słowa św. Jana Pawła II:

"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli".

Na zakończenie Mszy św. Biskup poświęcił pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne.