Spotkanie z Muszu

16 grudnia do naszej szkoły przyszli niezwykli goście – p. Aneta i jej pies o imieniu Muszu.

Spotkali się z uczniami klas 0 „A”, 0 „B”, I C, II C oraz III A.

Pani Aneta jest wolontariuszką Schroniska dla Zwierząt w Sosnowcu oraz działaczką Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”.

Muszu przebywał w schronisku, ale na szczęście pani Aneta półtora roku temu zaadoptowała go i Muszu ma teraz swój dom i kochającą go Panią.

Pani Aneta opowiedziała dzieciom o życiu psów w schronisku,

o działalności ludzi zwanych wolontariuszami i wyjaśniła pojęcie adopcji zwierzęcia, także adopcji „wirtualnej”.

Następnie, świetnie wytresowany przez swoją Panią, Muszu wykonywał na komendę różne sztuczki,

np. „przybij piątkę”, „wstydź się”, „zdechł pies”, „slalom”, „skok przez panią”, „skok na ręce”,

oprócz tych tradycyjnych typu : siad, leżeć czy daj łapę.

Dzieci popisały się wiedzą na temat możliwości pomocy wychowankom schroniska.

Była mowa o zbiórce żywności, misek, koców, zabawek, a także plastikowych nakrętek – (w I semestrze zbiórka dla schroniska),

ale wzruszone dzieci wskazywały na najlepszą formę pomocy, czyli zabranie pieska do własnego domu.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma taką możliwość, ale każdy może zostać wolontariuszem

lub „wirtualnie” zaadoptować psiaka, do czego bardzo gorąco namawiamy.