14 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Datę 11 listopada 1918 roku zna każdy Polak.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki spektakl w którym  przedstawili problemy  przeciętnej  polskiej  rodziny mieszkającej w 1918 roku, w Warszawie.

Ówczesne społeczeństwo żyło sprawami związanymi z tworzeniem się nowego państwa polskiego i osobą Józefa Piłsudskiego, który 10 listopada przybył do Warszawy.

Był to trudny czas, gdyż nasi rodacy borykali się z problemami życia codziennego, nie było podstawowych artykułów żywnościowych, miały miejsce liczne  protesty społeczne.

Mimo tego, wszyscy cieszyli się z odzyskania przez Polskę  niepodległości po 123 latach niewoli.

W czasie uroczystości odśpiewano  pieśni patriotyczne: Rotę, Pieśń I Brygady Legionów Polskich, Wojenko Wojenko.

Patriotyzm to głównie  troska o dobro państwa, ale także miasta  i dzielnicy w której mieszkamy.

Gościem na naszej uroczystości był pan Mateusz Bochenek - asystent Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego,

który zdradził nam wspaniałą wiadomość dotyczącą realizacji wielofunkcyjnej infrastruktury sportowej dla SP nr 10 !!!!!

W trakcie uroczystości wręczono medale uczniom, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa w promocji   Budżetu Obywatelskiego 2016.
W tym dniu  został  także rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Najpiękniejszy Narodowy Kotylion" :

Wyróżnienie zdobył Jakub Majcher - klasa IVc

I miejsce zdobyły - Kinga Gancarz klasa Va, Wiktoria Sierant kl. IVc