Odwiedziny Bezy

W piątek 21 marca dzieci z grupy 0 „A” udały się do Schroniska dla Zwierząt w Sosnowcu,

by poznać warunki życia bezpańskich piesków i kotków oraz odwiedzić swoją „wirtualną” podopieczną – suczkę o imieniu Beza.

Uczniowie zabrali ze sobą prezenty dla zwierzaków typu : zabawki, kocyki, kołderki, konserwy, makarony, suchą karmę itp.

Na wstąpi Kierownik schroniska – p. Marcin Jakubczak wyjaśnił dzieciom powody,

dla których zwierzęta znalazły się w tym przytulisku i uświadomił im jaka to ogromna odpowiedzialność - opieka nad zwierzakiem.

Następnie p. Kierownik oprowadził uczniów po terenie schroniska pokazując klatki z pieskami,

wybiegi dla nich, domki dla kotków, szczeniakarnię i tzw. szpitalik.

Dzieci mogły pogłaskać szczeniaki, które już odbyły kwarantannę.

Na koniec dzieci zobaczyły … Bezę ! – naszą podopieczną suczkę. Jest piękna, o biało – brązowej sierści i bardzo, bardzo wystraszona.

W przeszłości musiał ją ktoś bardzo skrzywdzić. Dzieci bardzo przejęte i wzruszone wracały do szkoły.