ZERÓWKOWICZE W ZACZAROWANYM LESIE

19 maja 2011

W Zaczarowanym Lesie dzieci stały się aktywnymi uczestnikami niebanalnego spektaklu o dużym napięciu emocjonalnym,

którego nawet najlepszy reżyser nie jest w stanie wykreować na teatralnej scenie.

Wycie wilka w prawdziwym lesie, Czerwony Kapturek spacerujący leśnym duktem do swej Babci, spotkanie z Babą Jagą w jej tajemniczym domku,

to wrażenia dla zerówkowiczów jak najbardziej autentyczne i niezapomniane.

Oprócz postaci bajkowych dzieci mogły spotkać również autentyczne postacie np. w osobie Pana Leśniczego,

który oprowadzając po lesie uczył jak trzeba się zachować, żeby nie spłoszyć zwierzyny, nazywał rośliny i zwierzęta żyjące w runie leśnym.

Na zakończenie Duch Lasu zaprowadził dzieciaki na polanę, gdzie czekała na nich pieczona kiełbaska i gorąca herbatka.

Tutaj dzieci mogły też zagrać w piłkę i posłuchać utworów granych na akordeonie.

Wycieczka w Zaczarowanym Lesie zakończyła  się dyskoteką. Dzieci były zadowolone, na ich twarzach, mimo zmęczenia, malował się uśmiech.

Pobyt z Zaczarowanym Lesie dostarczył naszym wychowankom wiele pozytywnych wrażeń, sprawił im wiele radości i zadowolenia.

Kontakt z nowym, ciekawym środowiskiem, pozwolił im dostrzec piękno i uroki przyrody jurajskich lasów i poznać legendy regionu.

Najważniejsze, że dzieci były zadowolone i uśmiechnięte a o to przecież nam chodziło.

Radość i uśmiech na ich twarzach był dla nas największą nagrodą.