1 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ !

Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością  w klasie III A zorganizowano w dniu 3 marca zajęcia warsztatowe na temat: „Wystrzegaj się otyłości!”

Celem zajęć było uświadomienie uczniom przyczyn nadwagi i otyłości oraz zwrócenie uwagi na przyzwyczajenia żywieniowe,

które przeszkadzają w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała.

Uczniowie dowiedzieli się jak utrzymać prawidłową masę ciała, poznali także dobre nawyki żywieniowe oraz najczęstsze błędy popełniane przez dzieci i dorosłych.

Kolejnym celem było uświadomienie znaczenia aktywności fizycznej w codziennym  życiu oraz jej wpływu na zdrowie i samopoczucie.

Zachęcano do bycia codziennie aktywnym ruchowo.

Na zakończenie uczniowie samodzielnie wykonali sałaki owocowe oraz zdrowe przekąski w postaci owocowych szaszłyków, które zjedzono z wielkim apetytem!

Ponadto uczniowie na forum klasy składali obietnice dotyczące tego co mogą zrobić, aby poprawić swój sposób odżywiania.

Miejmy nadzieję, że będą wytrwali w swoich postanowieniach… Trzymamy kciuki!

W tym szczególnym dniu zadano uczniom ich ulubioną pracę domową w postaci spaceru oraz zabaw na świeżym powietrzu J