Dzień Św. Patryka

17 marca nasi uczniowie wraz z Panią mgr Agnieszką Urbańską obchodzili wspomnienie św. Patryka.

To jedno z najweselszych i najbarwniejszych świąt. W Irlandii to także dzień wolny od pracy.

Najważniejszą tradycją obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, czyli narodowej barwie Irlandii.

Kolor ten bowiem nawiązuje do pięknego trawiastego krajobrazu oraz symbolizuje koniczynę przypisywaną właśnie św. Patrykowi.

Dzień św. Patryka staje się niezwykle lubiany i popularny w różnych krajach.

Z ochotą celebruje się go w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, RPA, Australii, Niemczech.

Uznaniem cieszy się też w Polsce. Nasi uczniowie poznali historię św. Patryka, irlandzkie tradycje i zwyczaje związane z tym świętem oraz jego obchodami.

Na zakończenie wyjątkowej wielokulturowej przygody uczniowie wykonali piękne plastyczne prace.