PIKNIK ŚRODOWISKOWY

10 czerwca 2011 r. pracownicy Szkoły Podstawowej nr 10 po raz kolejny zorganizowali środowiskowy piknik rodzinny,

który stał się  już tradycją naszej placówki. Każdego roku imprezie tej przyświeca ten sam cel –

integracja naszej szkoły z lokalnym środowiskiem.

Tym razem – jak w latach ubiegłych – przygotowaliśmy dla uczniów ich rodzin

oraz mieszkańców Pogoni wiele atrakcji dla ciała i ducha.

W zorganizowanych rozgrywkach sportowych rywalizacja była zacięta: w  skoku w dal, rzucie do celu i na odległość,

podbijaniu  piłki i przeciąganiu  liny każdy uczestnik chciał wypaść jak najlepiej.

Spalone kalorie można było uzupełniać pysznymi domowymi wypiekami,

których nie zabrakło dzięki zaangażowaniu rodziców naszych uczniów,

grillowanymi  kiełbaskami, kaszanką i pizzą oraz sokami – zatem każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Intendentka tradycyjnie przygotowała różne sałatki wielowarzywne i makaronowe oraz rewelacyjny smalec,

który podawany z chlebem i małosolnym ogórkiem zachwycał chyba wszystkie podniebienia.

Imprezie towarzyszyły występy uczniów i zaproszonych przedstawicieli sosnowieckich klubów sportowych.

Najważniejszym momentem pikniku było podsumowanie akcji Zakręcone szkoły przeprowadzonej w naszej placówce

pod auspicjami śląskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny  IFMASA – POLAND.

Celem tego charytatywnego przedsięwzięcia jest pomoc chorym dzieciom.

Podczas pikniku przedstawiciele  stowarzyszenia wręczyli podziękowania Dyrekcji naszej szkoły i najaktywniejszym uczniom.

Mamy się czym pochwalić, zebraliśmy bowiem ponad 61 tysięcy nakrętek,

dzięki którym rośnie szansa na wózek inwalidzki dla chorego chłopca z naszej dzielnicy – Kamila Szyiki.

Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom dobrej woli, które zaangażowały się w naszą imprezę.

Do zobaczenia na przyszłorocznym pikniku środowiskowym.