PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ W TYM ROKU POD HASŁEM „SZKOŁA W RUCHU”

Uczniowie naszej szkoły, ich rodziny, mieszkańcy dzielnicy

oraz zaproszeni goście bawili się na Pikniku Rodzinnym 7 czerwca 2014 r.

Zgodnie z hasłem pikniku przygotowano różnorodne konkurencje sportowe,

w których swoją sprawnością fizyczną mogły wykazać się zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

I tak odbyły się : gry i zabawy rodzinne, rzutki do celu, rzuty do kosza, skoki na skakance,

rzuty piłką lekarską, biegi z piłeczką pingpongową na łyżce, prowadzenie piłki nogą slalomem, przeciąganie liny,

kręcenie hula-hopem, pokonywanie toru przeszkód oraz inne ciekawe konkurencje sportowe.

Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Ogromną atrakcją imprezy były zapewne prezentowane przez naszych uczniów krótkie programy artystyczne związane z hasłem Pikniku.

Zgromadzonych gości na pewno zainteresowały pokazy Straży Pożarnej,

walki szermierzy z Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki oraz popisy w wykonaniu piłkarzy Klubu Sportowego „Zagłębie Sosnowiec”,

panów Huberta Tylec i Filipa Kazimierczyka.

Wielu uczniów …i dorosłych miało okazję do otrzymania autografów tych piłkarzy.

Obecny był również na naszej uroczystości rzecznik prasowy klubu – pan Maciej Wasik.

Uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnych tańcach.

Wszystkie dzieci, i nie tylko, mogły wykonać sobie ciekawy, modny i kolorowy tatuaż.

Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Każdy z obecnych skosztował specjałów szkolnej kuchni, która oferowała smaczny bigos,

kiełbaski i kaszankę z grilla oraz 3 rodzaje sałatek.

Dla amatorów czegoś słodkiego przygotowano ciasta i desery oraz watę cukrową i popcorn.

Na naszym Pikniku Rodzinnym bawili się: Wicemarszałek Województwa Śląskiego – p. Arkadiusz Chęciński,

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – p. Wilhelm Zych,  Przewodnicząca Komisji Oświaty Urzędu Miasta Sosnowca – p. Halina Sobańska,

Radna Rady Miejskiej – p. Ewa Szota, Radny Miasta Sosnowca – p. Wojciech Nitwinko, Radny Miasta Sosnowca – p. Adam Wolski,

Radny Miasta Sosnowca – p. Stefan Wojnowski, Dyrektor MOSiRu p. Rafał Łydek.

Zebrane środki przeznaczone będą na zakup gablot na puchary, za które dziękujemy.