"Tornister dla Ukrainy"

Wolontariusze Caritas Diecezji Sosnowieckiej wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy. Akcja "Tornister dla Ukrainy" zakończona sukcesem.

Akcję patronatem honorowym objął Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej,

Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jak czytamy bowiem na stronie diecezjalnej -

"Ani nauczyciele, ani uczniowie polskich szkół nie wyobrażają sobie, że ktoś mógłby nie posiadać plecaka, czy długopisu.

Jednak inaczej wygląda sytuacja tuż za naszą wschodnią granicą.

Dzieci, mieszkających na Ukrainie, często nie stać na przybory szkolne, czy tornister.

Niejednokrotnie są to potomkowie Polaków, którzy mieszkali tam jeszcze przed wojną.

Nie chcemy na to pozwolić".
Ogromne podziękowania dla wspaniałej Społeczności "Dziesiątki", nauczycieli, uczniów i rodziców za hojne dary oraz wielką wrażliwość serc na potrzeby bliźnich.