Dbaj o swoją dzielnicę

Podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu przeprowadzili akcję,

mającą na celu uświadomienie wszystkim mieszkańcom Pogoni, że śmieci nie dodają  uroku dzielnicy.

Akcja została przeprowadzona pod hasłem : Mieszkańcy Pogoni, dorośli i dzieci nie pozwalajcie swej dzielnicy zaśmiecić.

Dzieci same zwróciły uwagę na problem zaśmieconej dzielnicy, miały też pomysł jak można temu zapobiec.

Z pomocą tutorów przygotowały plakaty zachęcające do dbania o środowisko w dzielnicy Pogoń oraz segregacji śmieci.

Ponadto ozdobiły naklejki z logiem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Następnie rozwiesiły plakaty na terenie szkoły oraz na tablicach ogłoszeń w okolicy przystanku i na pobliskiej uczelni wyższej.

Dzieci rozdały też przygotowane wcześniej przez tutorów ulotki,

które zawierały informacje o całej akcji oraz zachęcały do dbania o piękno okolicy.

Dzieci mocno zaangażowały się w tworzenie plakatów oraz szerzenie świadomości ekologicznej.

Zauważyły problem i wskazały możliwe rozwiązania.

Przechodnie z dużym zainteresowaniem podeszli do prowadzonej przez dzieci akcji, chętnie brali ulotki oraz zapoznawali się z ich treścią.

Dzieci zdały sobie sprawę z powagi problemu oraz konieczności dbania o środowisko. Zrozumiały ideę oraz potrzebę segregacji śmieci.