W czwartek 21 marca 2013, wolontariusze ze Stowarzyszenia WIOSNA zorganizowali dla swoich podopiecznych z naszej szkoły powitanie wiosny.

Oto relacja jednej z wolontariuszek

W czwartek grono naszych tutorów wraz z podopiecznymi zebrało się by świętować nadejście wiosny.

Witaliśmy nie tylko wiosnę, ale również dwie nowe tutorki. Początek naszego spotkania odbywał się w szkole.

Z małymi opóźnieniami rozpoczęliśmy tworzenie naszej marzanny.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i wraz z przydzielonymi im tutorami tworzyli poszczególne części ciała naszej panny.

Po 20 minutach wszystko było gotowe, każda grupa znakomicie wykonała swoją pracę J Danka złożyła marzannę w jedną całość, co wywołało falę radości wśród dzieci.

Wszyscy ciepło ubrani z marzanną na czele udaliśmy się w kierunku przystanku tramwajowego.

Tramwajem dojechaliśmy do sosnowieckiego egzotarium. Na samym początku spacerkiem dotarliśmy nad rzekę, gdzie marzanna została podpalona i utopiona.

Miejmy nadzieję, że nasze zabiegi przywołają długo oczekiwaną wiosnę J I wreszcie nastąpiła część na którą dzieci czekały najbardziej.

Każdy otrzymał ołówek i kartkę na której miał napisać lub narysować trzy zwierzęta lub roślinny, które najbardziej mu się podobają.

Oczywiście inwencja dzieci nie znała granic. Zaraz na kartkach pojawiły się węże, jaszczurki, palmy i inne wymyślne rysunki.

Każdy z zaciekawieniem oglądał to czym dysponuje sosnowieckie egzotarium. Oczywiście dla chłopców największą atrakcją były gady: węże, jaszczurki oraz żółwie.

Rzecz jasna wszystko zostało udokumentowane poprzez zdjęcia, które robiły zarówno dzieci jak i tutorzy J

Po tym pełnym wrażeń wyjściu musieliśmy wracać już do szkoły. W tramwaju dzieci żywiołowo wymieniały swoje spostrzeżenia z tego co zobaczyły.

Niestety pod szkołą nadszedł czas pożegnania. Wszyscy pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domów.

Duże gratulacje należą się naszym nowym tutorkom, które znakomicie odnalazły się w nowej roli i dały radę zapanować nad naszymi rozbrykanymi podopiecznymi.

Jeszcze raz wielkie brawa!