Prezydent Miasta Sosnowca został Patronem Honorowym

Prezydent Miasta Sosnowca objął Patronat Honorowy nad akcją międzyszkolną „Dziesiątka buduje”. Prezydent naszego miasta uważa, że wydarzenie ma szczególne znaczenie dla środowiska szkolnego zwłaszcza dla młodzieży.

„Dziesiątka buduje” to akcja międzyszkolna, której głównym celem jest zebranie środków na odbudowę Katedry. Ten event jest idealnym czasem na zjednoczenie i propagowanie wśród dzieci i młodzieży szacunku dla zabytków i dóbr kultury naszego miasta i kraju. Celem szkół jest nie tylko wychowanie dzieci w szacunku do drugiej osoby, nauczenie wrażliwości na potrzeby innych, ale również dbałość o nasze zabytki, które nie tylko ulegają pożarom, jak katedra, ale często aktom wandalizmu. Cieszymy się, że Prezydent Miasta Sosnowca wspiera nasze działania i został Patronem akcji.