RAJD – BIWAK 2016

W dniach 3 i 4 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w dwudniowym biwaku harcerskim zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Sosnowiec.

Wraz z sześcioma sosnowieckimi drużynami wyruszyliśmy autokarami do Rabsztyna, gdzie każda drużyna otrzymała koperty z zadaniami

do wykonania podczas wędrówki do Kobylicy. Pod murami zamku w Rabsztynie mieliśmy do wykonania zdjęcie panoramiczne.

Podczas postojów wykonywaliśmy kolejne przydzielone nam zadania. Mieliśmy wykreślanki wyrazowe z nazwami znanych zwierząt i drzew.

Musieliśmy  wykazać się znajomością parków narodowych wypisując ich nazwy oraz wykonywaliśmy z różnorodnych

okazów przyrodniczych (i nie tylko) instrumenty muzyczne.

Po kilkugodzinnym marszu ze śpiewem na ustach i przy wtórze różnorodnych  instrumentów dotarliśmy do celu.

Zameldowaliśmy komendantce swoje przybycie i zabraliśmy się do rozbijania namiotów. Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia!

Kiedy położyliśmy się w namiotach, usłyszeliśmy alarm wzywający nas na apel.

Wyruszyliśmy na nocną wędrówkę i pokonując różne przeszkody, dotarliśmy do piaszczystej skarpy.

Tam w blasku pochodni i ogniska odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie. Z naszej drużyny przystąpiło do niego czworo harcerzy.

Następnego dnia wzięliśmy udział w biegu patrolowym- dostaliśmy plany z zaznaczonymi punktami na których wykonywaliśmy zadania.

Wszystkie polecenia były zaszyfrowane, więc mieliśmy doskonałą okazję praktycznego sprawdzenia znajomości technik harcerskich.

Układaliśmy wiersz o Kobylicy, z zebranych szyszek i kamyków odzwierciedlaliśmy lilijkę harcerską i orientowaliśmy mapę.

Po powrocie na teren ośrodka oglądaliśmy pokazy karateków. Pełni wrażeń składaliśmy namioty i likwidowaliśmy obozowisko.

Na pożegnalnym apelu prezentowaliśmy rymowanki i wiersze o Kobylicy. Taki rajd  to  super sprawa i zabawa.

Szkoda, że tak szybko płynie czas! Dziękujemy Komendzie Hufca ZHP za tę niezwykłą, harcerską przygodę.