List Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10
na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Szanowni Państwo,

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Oświaty!

Przyjazna i bezpieczna edukacja to wyzwania nowoczesnej szkoły.
Szkoły, zapraszającej do współpracy wszystkich, którzy szanują wolność drugiego człowieka, jego prawo do nauki i godnego życia.

To my, Nauczyciele, Rodzice i Dziadkowie, mamy wielki wpływ na kształtowanie małego człowieka, dziecka.

To od nas zależy przyszłość kolejnych pokoleń.

Nasza Szkoła, jak każdy, kochający rodzic, wychodzi naprzeciw wymaganiom XXI wieku,

aby umożliwić osiągnięcie sukcesu wszystkim uczniom.

Dlatego mam zaszczyt dzisiaj wyrazić przekonanie, iż docenią Państwo ciężką i odpowiedzialną pracę znakomitych Nauczycieli tej Szkoły.

Głęboko wierzę w to, że zawsze będziecie służyli nam pomocą we właściwym wychowywaniu dzieci,

że w przyjaźni i zaufaniu wspólnie będziemy tworzyli wizerunek jednej z najlepszych Szkół w Sosnowcu.

Połączmy siły w kształtowaniu u naszych dzieci postaw szacunku, odpowiedzialności i wrażliwości.

Mówmy jednym głosem, że przemoc i agresja są oznaką słabości.

Życzę Wam Kochani, aby rok szkolny 2010/2011 był czasem niezapomnianych przygód,

nabywania nowej wiedzy i umiejętności, zabawy i uśmiechu.

mgr  Małgorzata Wierzbicka