Wolontariusze ze Stowarzyszenia WIOSNA ze swoimi podopiecznymi w Schronisku dla zwierząt

Co się czuje, gdy ktoś Ci pomaga? Dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI wiedzą już od dawna.

A jak to jest nieść pomoc innym? O tym z kolei sporo mogą powiedzieć wolontariusze AKADEMII.

Ale zamiast opowiadać, tutorzy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu, postanowili dać szansę swoim podopiecznym,

by doświadczyli tego na własnej skórze.

W tym celu wszyscy udali się z wizytą do sosnowieckiego schroniska dla zwierząt w dzielnicy Milowice.

Nie przybyli tam jednak z pustymi rękami.
Dzięki zbiórce darów przygotowanej wcześniej przez podopiecznych i ich tutorów na terenie szkoły,

schronisko otrzymało wsparcie w postaci karmy, koców i innych produktów mogących przydać się czworonożnym mieszkańcom ośrodka.

W kompletowaniu paczki pomagali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, jednak to nasi podopieczni WIOSNY dbali,

by informacja o zbiórce dotarła do innych uczniów – w tym celu tworzyli i rozwieszali plakaty, a także bezpośrednio nagłaśniali inicjatywę.

Dzieci przy okazji poznały także inne sposoby na pomoc opuszczonym psom i kotom,

a to za sprawą napotkanej organizacji młodzieżowej, której to członkowie akurat wyprowadzali psy ze schroniska na spacer.

Taka forma wolontariatu bardzo zaciekawiła uczniów – niektórzy z nich, zainspirowani,

postanowili w przyszłości przyłączyć się do tego grona szlachetnych młodych ludzi.

Niecierpliwie wypytywali, ile trzeba mieć lat, by móc pomagać w schronisku i żałowali, że muszą na to jeszcze trochę poczekać.

Jak więc widać podopieczni Akademii Przyszłości nie próżnują i nieobca jest im idea pomocy słabszemu.