Dzieci – Seniorom

W dniu 10 lutego 2016 r. klasa II A tak jak obiecała, dotrzymała słowa i po raz kolejny odwiedziła swoich nieco starszych przyjaciół w Domu Seniora.

Tym razem uczniowie zaprezentowali humorystyczny program artystyczny wzorowany na znanym wszystkim teleturnieju „Familiada”.

Przedstawienie okazało się strzałem w dziesiątkę, Seniorzy nie mogli powstrzymać się od śmiechu.

Organizowanie cyklicznych spotkań, w których uczestniczą dzieci i seniorzy przynosi wiele radości i satysfakcji. Korzyści ze współpracy mają zarówno dzieci jak i osoby starsze.

Seniorzy, ze swoim bogatym doświadczeniem życiowym mają szansę przekazywać dzieciom system wartości, tradycje, zwyczaje, dawać przykład, być autorytetem.

Z kolei kontakt z dziećmi nie pozwala wypaść Seniorowi z życia społecznego.

Młode pokolenie wnosi radość w życie osób starszych, pozwala na powrót do najprzyjemniejszych chwil życia – dzieciństwa i młodości.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy II otrzymali słodkości, następnie pożegnali Seniorów słowami: „Do widzenia, do widzenia, do miłego zobaczeniaJ