ŚNIADANIE  DAJE  MOC!!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 8 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Celem programu było:

• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  -

wyjątkowe śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.