SZKOLNY KONKURS „KSIĄŻKA – PRZYJACIEL  PRAWDZIWY”

Od początku lutego w naszej szkole odbywał się I etap I Ogólnopolskiego konkursu Czytelniczego „Książka – przyjaciel prawdziwy”

pod hasłem W krainie Solilandii”.

Aż do połowy marca uczniowie klas drugich i trzecich słuchali głośnego czytania książki Beaty Kołodziej „Solilandia – tom I”,

w wykonaniu p. Małgorzaty Kubickiej.

Na początku kwietnia odbyły się eliminacje klasowe – wszyscy uczniowie napisali krótki test ze znajomości lektury,

na podstawie którego wyłoniliśmy trzyosobowe drużyny.

Następnym punktem eliminacji klasowych było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować klasę w rozgrywkach szkolnych.

Członkowie drużyn klasowych odpowiadali na pytania, przygotowali transparenty i scenki teatralne.

W czwartek – 25 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne – zwycięskie drużyny z klas drugich i trzecich

rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny,

która będzie reprezentowała szkołę w etapie II – ogólnopolskim.

Konkurs był jednocześnie okazją do wspólnej zabawy przy piosenkach „Solilandia” i „Książka - przyjaciel prawdziwy”.

Konkurencja była bardzo duża – wszystkie drużyny przygotowały piękne scenki, stroje, t

ransparenty oraz wykazały się wiedzą ze znajomości lektury.

Rywalizację wygrała drużyna z klasy II b, miejsce II zajęły klasy II a i III b,

a miejsce III klasa III a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim !