Rodzinna Spartakiada „Zerówek”

22 listopada w godzinach popołudniowych rodzice i dzieci klas „0” oraz ich młodsze i starsze rodzeństwo spotkali się na Rodzinnej Spartakiadzie.

Dzieci otworzyły uroczystość prezentując układ ruchowy do piosenki pt. „Dżungla”.

Następnie „zerówkowicze” nauczyli dorosłych tańczyć „Boogie, woogie” oraz „Tańca we dwoje”.

Wśród salw śmiechu, świetnego dopingu i stosowania zasad fair - play odbyło się wiele konkurencji sportowych m.in. :

biegi slalomem (dorośli z piłeczką na łyżce), „sadzenie ziemniaków”, prowadzenie piłki nogą (panie i panowie),

skoki na piłkach wokół obręczy i wiele innych „śmiesznych” konkurencji.

Wszyscy uczestnicy zawodów, tak dzieci jak i dorośli, zostali nagrodzeni cukierkami i lizakami.

Atrakcją wieczoru był pokaz tańców towarzyskich – klasycznych i latynoamerykańskich w wykonaniu pary tanecznej

– Sylwii Wardyń (starszej siostry Kacpra z klasy 0 „A”) i Aleksandra Ziuziańskiego ze Szkoły Tańca „Marengo” w Dąbrowie Górniczej.

Sylwia i Olek są obecnie wicemistrzami Okręgu Śląskiego w stylu latynoamerykańskim – klasa „C”.

Ci wspaniali tancerze uczyli zebranych podstawowych kroków cza – czy.

Na koniec zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy Spartakiady umawiali się już na następne spotkanie

o charakterze sportowo – tanecznym.