SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA „KINO NA SPORTOWO”

07 maja 2013

W ten piękny słoneczny dzień dziesięcioro dzieciaków wraz z siedmiorgiem wolontariuszy spotkało się by spędzić wspólnie miłe popołudnie.

W planach mieliśmy gry i zabawy na świeżym powietrzu, a później seans filmowy z poczęstunkiem.

Oczywiście dzieci były bardzo zadowolone z faktu, że mogą się wyszaleć na dworze.

Nasi wspaniali wolontariusze przygotowali dla dzieci kilka zadań.

Pierwszym z nich była zabawa „Niedźwiedź” oraz „Wiewiórki i dziuple”, które przeprowadziła Angelika.

Oczywiście do udziału w zabawach zaangażowali się również tutorzy. Jak wiadomo sport to zdrowie J

Później przyszedł czas na zabawy przygotowane przez Anię. Gry „Kto pierwszy” oraz „Tunel” okazały się strzałem w dziesiątkę.

Dzieciaki bardzo długo nie chciały pozwolić na to by zmienić te zabawy.

Na sam koniec naszych potyczek sportowych przyszedł czas na wyścig.

Dzieci wraz z wolontariuszami zostali podzieleni na dwie drużyny.

Dowódcą grupy „Jedynek” był Paweł, a drużyny „Dwójek” Ania.

Rywalizacja była bardzo zawzięta jednak ostatecznie zwyciężyły „Jedynki” J

Po tych wszystkich męczących zabawach przyszedł czas na film.

Dzieci miały do wyboru kilka filmów, jednak po demokratycznym głosowaniu wybór padł na „Epokę Lodowcową”.

Wszyscy zajęli swoje miejsca, otrzymali prowiant i mogliśmy zaczynać. Film udało nam się obejrzeć do końca.

Dzieciaki dzielnie walczyły z poskromieniem nieprzebranych pokładów energii.

Jednak ta walka została wygrana i w spokoju i ciszy mogliśmy się cieszyć filmem i swoim towarzystwem.

Taka forma spotkania podobała się zdecydowanie wszystkim. Liczymy na kolejne równie udane spotkania J