Spotkanie z przedstawicielami ŚZŻAK

W dniu 25 października w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się spotkanie klas V i VI z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Oddział Sosnowiec - panem Stanisławem Lisem, Janem Musiałem, przedstawicielem  ZHP  Jerzym Jurgasiem oraz panem Wojciechem Skibą z Urzędu Miasta Sosnowca.

Na początku uroczystości, pan Stanisław Lis odczytał oficjalny  list od kapitana II batalionu dzielnicy Pogoń - Sosnowiec inż. Bogdana Mierzejewskiego do uczniów,

w którym opisał swoje przeżycia lat młodości oraz przedstawił wartości jakimi młodzi ludzie powinni  kierować się w życiu.

Przedstawiciele ŚZŻAK rozmawiali z uczniami na temat wartości honoru w czasach II wojny światowej

oraz opowiadali jak wyglądało życie przeciętnej  polskiej rodziny w czasie okupacji.

Uczniowie brali aktywny udział w rozmowach, zadawali pytania dotyczące np. zasad organizacji Polskiego Państwa Podziemnego oraz roli kobiet w Armii Krajowej.

W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie: ,,Wiedzy o Polsce'' –

II etap :  I miejsce zdobył - Mikołaj Kabaciński ( kl. VI c), II miejsce - Paweł Maś (kl. VI c), III miejsce - Olaf Wacławek (kl. V c).  Gratulujemy!

Dziewczęta i chłopcy z SP 10 przy ul. Reymonta  otrzymali książki i oficjalne podziękowania za zaangażowanie od ŚZŻAK oddział Sosnowiec.

Również uczniowie wręczyli gościom kwiaty oraz serdeczne podziękowania za ciekawą lekcje historii, którą na pewno zapamiętają na długo.