"W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - pożarowi - bez względu na kraj, pochodzenie,

jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy" - powiedział J.J. Edmondson.

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju

Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na podium stanęli uczniowie naszej szkoły zajmując II i III miejsce.

4 maja przypada najważniejsze święto strażaków, oficjalnie ustanowione w kraju w 2002 r., jednak już od setek lat obchodzone było w Polsce

w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana, rzymskiego legionisty zamęczonego i utopionego za wiarę w 304 r.

Kult świętego rozwinął się po roku 1528, gdy spłonęła jedna z dzielnic Krakowa - Kleparz, a z pożogi ocalał jedynie kościół św. Floriana.

Z wyrazami najwyższego uznania i podziwu składamy strażakom podziękowania za odwagę, codzienny trud i ogromne poświęcenie,

zgodnie ze strażackim etosem - "Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek". Dlatego niezmiennie życzymy, aby było tyle samo powrotów, ile wyjazdów.