SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W dniu 10 grudnia 2012 r.  klasy drugie uczestniczyły w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu i profilaktyce, prowadzonych przez Strażników Miejskich.

Ciekawy wykład połączony z pokazem kolorowych planszy edukacyjnych  i ćwiczeniami praktycznymi sprawił,

że uczniowie z wielkim zainteresowaniem  uczestniczyli w zajęciach.

Celem spotkania było wprowadzenie dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa przez poznanie sztuki obrony swojego zdrowia

i życia a także radzenia sobie w rozpoznawaniu i rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci.

Drugoklasiści słuchali z uwagą informacji o zasadach obowiązujących w relacjach z nieznajomymi, zasadach bezpieczeństwa na ulicy, w domu,

szkole, na ślizgawce itp. a udzielając odpowiedzi na zadawane pytania udowodnili, że znają reguły bezpiecznego zachowania.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a otrzymane prezenty w formie odblasków będą miłą pamiątką i posłużą dzieciom w praktyce.