Wernisaż wystawy malarstwa dzieci i młodzieży "Kwiaty dla mamy" w Energetycznym Centrum Kultury.

Wśród prac, robiących ogromne wrażenie, są także dzieła naszych uczennic - Mai Knap i Zosi Wróbel.

Prowadzącą warsztaty jest Pani Beata Sołtysik.

"Kwiaty to jeden z najważniejszych i popularnych motywów w historii malarstwa.

Obrazy kwiatowe potrafią nas głęboko poruszyć pięknem natury, grą światła i barw oraz kompozycją.

Wrażliwy obserwator potrafi dostrzec w kwiatach coś więcej niż jedynie ich cechy fizyczne .

Motywy kwiatowe stanowią dla artystów szerokie pole do eksperymentów malarskich.

Nie bez powodu to jeden z tematów obecnych w sztukach plastycznych od zarania dziejów aż po dzień dzisiejszy.

Obrazy kwiatowe nie stanowią tylko przedstawienia rzeczywistości, ale wielokrotnie są próbami opisania świata własnym językiem malarskim.

Dla młodych artystów malowanie kwiatów było dużym wyzwaniem.

Natrudzili się bardzo aby odtworzyć naturę uchwyconą na zdjęciach.

Niejeden odnajdzie w kwiatach zwierciadło samego siebie lub kwiat, który pięknie przemówi,

nigdy nie zwiędnie i stanie się prezentem dla jednej z najważniejszych osób w życiu dziecka, dla mamy.

Właśnie Kwiaty dla Mamy stały się tematem prac malarskich na zakończenie tegorocznych warsztatów z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży

w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu (...) - czytamy na stronie klubu.